Categories
Dobrovoljno vatrogasno društvo Trešnjevka

Poziv za sudjelovanje u izložbi “Minuta nakon potresa”

Poziv za sudjelovanje u izložbi "Minuta nakon potresa"

Muzej hrvatskog vatrogastva već tradicionalno sudjeluje u manifestaciji Noć muzeja, u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva, koja će se po 16. puta održati u petak 29. siječnja 2021. godine.

Tema ovogodišnje noći Muzeja je zadaća muzeja u uvjetima krize. Jednu od najvećih kriza u svojoj povijesti je proživio Grad Zagreb tijekom ožujka 2020. godine, kada je potres oštetio velik broj zgrada u samom gradu i okolici. Sve se događalo na početku pandemije COVID 19, što je dodatno otežalo situaciju. Prvi koji su krenuli pomagati građanima bili su upravo vatrogasci. Zagrebačkim kolegama uskoro su se pridružili vatrogasci iz više županija.

Muzej hrvatskog vatrogastva planira postaviti izložbu pod nazivom "Minuta nakon potresa" o angažmanu vatrogasaca na sanaciji posljedica zagrebačkog potresa. Cilj je podići svijest kod posjetitelja o humanosti vatrogasnog poziva i prikazati na koji način su sve vatrogasci djelovali na ublažavanju posljedica ove nesreće.